Dlaczego stworzyliśmy tę stronę?


Uruchomiliśmy portal MaszWplyw.pl aby dać Ci skuteczny wpływ na otaczającą rzeczywistość. Dzięki współpracy z Instytutem Ordo Iuris, Twoja aktywność na tej stronie to nie tylko zmieniające się cyfry na liczniku wysłanych protestów, petycji i apeli - z nami realnie rozwiązujesz istotne problemy społeczne dzięki równolegej akcji prawników i komunikacji medialnej.

 

Jak to działa?


Portal MaszWplyw.pl opiera się na kampaniach zawierających opis danej sprawy i wyjaśnienie wagi podejmowanego przez nas problemu oraz listu protestacyjnego.


Możesz podpisać się pod każdą kampanią używając swojego imienia, nazwiska i adresu e-mail. Po kliknięciu na przycisk "podpisz petycję"/”Mam Wpływ" podpisany przez Ciebie list trafi automatycznie do skrzynki e-mailowej odbiorcy danej kampanii.

 

Czym się różnimy?

 

Nasze petycje przygotowują doświadczeni prawnicy, dobrze zorientowani w tym, czego można żądać w danej sprawie i do kogo można się w niej zwrócić. Nie zawsze intuicyjnie wybrany adres jest tym, który jest właściwym do podjęcia realnych działań. To jednak nie wszystko. Równolegle z każdą petycją, Instytut Ordo Iuris podejmuje działania prawne, wykorzystując dostępne procedury tak, aby zmaksymalizować skuteczność e-mailingu. Dzięki skoordynowaniu działań prawnych i obywatelskiego pospolitego ruszenia internautów, możemy naprawdę mieć wpływ!

 

Z Ordo Iuris masz wpływ!


Za każdym razem gdy weźmiesz udział w akcji opublikowanej na tym portalu, uczestniczysz w dużej kampanii prowadzonej przez Instytut Ordo Iuris.


Nasi eksperci analizują i stale monitorują proces przyjmowania nowych ustaw w polskim parlamencie. Bierzemy udział zarówno w konsultacjach społecznych prowadzonych przez ministerstwa, jak i pracach komisji sejmowych i senackich. Przygotowane przez nas analizy przekazujemy urzędnikom, parlamentarzystom i pracownikom organizacji pozarządowych. Streszczenia analiz udostępniamy dziennikarzom i prezentujemy w mediach. Angażujemy się również w obronę interesów Polaków w Parlamencie Europejskim, na forum Rady Europy, ONZ i OBWE.


Po każdej kampanii, na naszej stronie opisujemy działania, które podjęliśmy równolegle z petycjami oraz skutki, jakie te działania odniosły. Każdy może się przekonać jaką sekwencję wydarzeń wywołało jego zaangażowanie i ocenić jego skuteczność. Zależy nam na tym, aby każdy mógł powiedzieć po zakończonej kampanii: rzeczywiście, wreszcie mam wpływ!

 

Copyright by Ordo Iuris

www.ordoiuris.pl